Ochranná jednorázová kombinéza (typ 5B,6B)

Ochranná jednorázová kombinéza (typ 5B,6B)

Cena

15,48 € s DPH

Cena bez DPH: 12,90 €

  • Skladom
Ochranná neplynotesná kombinéza vyrobená z priedušnej a vode odolnej látky SMS s gramážou 50-60 g/m2. Ochranná kombinéza teda i napriek svojej schopnosti neprepustiť mikroorganizmi, kvapalné a aerosolové chemikálie si zachováva priedušnosť smerom od tela von a zamedzuje tak nadmernému prehrievaniu organizmu spojeného s potením. Práca je tak i počas dlhšieho pracovného nasadenia pohodlná a príjemná.
Ochranná kombinéza disponuje kapucňou s elastickým lemom, ktorá dokonale obopne celotvárovú masku, prípadne nižšiu formu ochrany ako ochranné okuliare spolu s respirátorom alebo polomaskou.
Ďalej je ochranný oblek vybavený elastickým lemom na konci rukávov, ktorý sa umiestňuje pod ochranné rukavice. Rovnako tak nohavice sú na spodnej časti zakončené eleastickým lemom, ktorý sa umiestňuje zvyčajne na ochrannú obuv a je schopný obopnúť aj hrubšie gumené čižmy.
Dôležitou súčasťou je prekrytie celej dĺžky zipsu látkou s lepiacou páskou čim je dosiahnuté maximálne utesnenie obleku voči prachu a vode.
Elastický lem na chrbtovej časti zasa napomáha priľnavosti obleku k telu aby oblek nepôsobil neprakticky a zbytočne nafúknute na tele človeka čim by mohol prekážať pri práci v stiesnených podmienkach.
 
Norma: 
STN EN ISO 13982 (typ 5) Ochranné odevy na použitie proti tuhým časticiam - zabezpečujúce ochranu celého tela proti vzduchom sa šíriacim tuhým časticiam.
STN EN 13034 (typ 6) Ochranné odevy na použitie proti kvapalným chemikáliám. Funkčné požiadavky na odevy proti chemikáliám, poskytujúce obmedzenú ochranu proti kvapalným chemikáliám.
STN EN 14126 Ochranné odevy. Požiadavky a skúšobné metódy na ochranný odev proti nositeľom nákazy.
STN EN 1073-2 Ochranné odevy proti rádioaktívnej kontaminácii.
STN EN 1149-5 Ochranné odevy. Elektrostatické vlastnosti.
Platobne metody